Tıp Fakültesi

Dekan

  

Prof. Dr. Burhan TURGUT

 

 

Sevgili Öğrenciler,
 
Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak misyonumuz; Toplumun sağlık sorunlarını anlayan, birinci basamak sağlık hizmetlerinde çözüm üretebilen, bilgi, beceri ve tutumla donanmış, mesleğini etik kurallar içinde uygulayan, araştırıcı, kendini sürekli geliştiren, çağdaş, saygın hekimler yetiştirmektir.
 
Tıbbiyeli olmak, heyecan ve gurur verici olmasının yanında bilgi eksikliğinin ve küçük hataların insan yaşamına mal olabileceği bir meslek olma yönüyle de istikrarlı, disiplinli çalışmayı gerektirmektedir. 
 
Akademik ve idari kadromuz olarak her zaman sizlerin yanında olup, iyi bir üniversite hayatı geçirmeniz ve daha iyi bir tıp eğitimi almanız için üzerimize düşeni eksiksiz yapma gayretinde olacağız. 
 
2008-2009 eğitim öğretim döneminden beri eğitim ve öğretim veren Tıp Fakültemiz bu yıl 3. dönem mezunlarını vermiştir. 
 
Mükemmel dizayn edilmiş amfileri, derslikleri, modern laboratuarları ile çağdaş tıp eğitiminin güncel uygulamalarının öğretileceği yeni binamızda sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.
 
İnsanı yaşatmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleğe ilk adımınız için fakültemizin çok doğru ve yerinde bir adres olduğunu belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle; sağlık ve esenlik içinde başarılı bir üniversite yaşamı geçirmenizi en kalbi duygularımla dilerim.
 
 
                                                                                                                                                                                                               Dekan