Tıp Fakültesi
2021-01-22

Fakültemiz Akademik Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 
Fakültemiz 2020-2021 Akademik Genel Kurul Toplantısı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’in katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.
 
Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Erdoğan GÜLTEKİN ile akademik personel katıldı.
 
Akademik Genel Kurul Toplantısında Dekan Yardımcılarımız Prof.Dr. Gülsüm ÖZKAN ve Prof.Dr. Burçin NALBANTOĞLU Fakültemizi tanıtan bir sunum gerçekleştirdiler. Sunumda geçtiğimiz akademik yılın değerlendirilmesi, akreditasyon süreci ve içinde bulunduğumuz eğitim-öğretim yılına ait akademik ve idari durumu gösteren bilgiler paylaşılarak yapılması planlanan çalışmalardan bahsedildi.
 
Dekanımız Prof.Dr. Erdoğan GÜLTEKİN “Rektörümüz Prof.Dr. Mümin ŞAHİN’in başkanlığında gerçekleştirdiğimiz 2020-2021 Akademik Genel Kurul Toplantısı’na katılım sağlayan ve emeğini hiçbir zaman esirgemeyen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” diyerek Tıp Fakültesi’nin genel durumu ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.
 
Rektörümüz Prof.Dr. Mümin ŞAHİN, “Öncelikle bu zor günlerde başta sağlık çalışanları olmak üzere şehit olan sağlıkçılarımıza ve hayatlarını kaybedenlere Rabbimden rahmet diliyorum. Hastalarımıza da acil şifalar dileyerek bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum.  İnşallah bu zor günleri elbirliği ile atlatacağız.” sözleri ile başladı.
 
“Tıp Fakültesi’nde gerçekten özveri ile çalışan, zor şartlarda görev yapan siz değerli hocalarıma bir kez daha buradan teşekkür ediyorum. Tıp Fakültemiz gerçekten bölgede en iyi hizmet veren hastanelerimizden bir tanesidir. Ancak daha da iyi olmalıyız ve bunu hep birlikte başaracağımızdan eminim. Biliyorsunuz ki Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi yerel dinamiklerin, kültürel ve doğal zenginliklerin olduğu merkezi bir yerde konumlanmıştır. Bu zenginliklerin kıymetini bilerek, zenginliklerden yararlanarak üniversitemizi daha da ileriye götürmeliyiz diye düşünüyorum. Üniversite olarak İhtisaslaşmamız en önemli kriterlerdendir, bununla ilgili araştırmalarımıza hız vermeliyiz” ifadelerine yer verdi.
 
Konuşmaların ardından Akademik Genel Kurul Toplantısı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN ile fakülte öğretim elemanlarının karşılıklı görüş alışverişinde bulunduğu bölüm ile devam etti. 
 
Dekanımız Prof.Dr. Erdoğan GÜLTEKİN katılımlarından dolayı “Rektörümüz Prof.Dr. Mümin ŞAHİN’ne, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI'ya ve akademik personelimize teşekkür ederek Akademik Genel Kurul Toplantısını bitirdi.