Tıp Fakültesi
2018-07-02

Beşinci Dönem Mezuniyet Törenimiz Büyük Coşkuyla Kutlandı 

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 2012-2018 beşinci dönem mezunları coşkulu katılımla gerçekleşen törenle diplomalarını aldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhan TURGUT dekan yardımcıları, öğretim üyeleri ve ailelerin katılımıyla Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleşen törende 59 yeni doktor Hipokrat yeminlerini ederek mesleğe adım attı.

Genç doktorların selamlama geçidinin ardından törende mezunlar adına beşinci dönem birincisi Dr. Nuruban Delal AZARKAN bir konuşma yaparak Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinden mezun olmanın ayrıcalık olduğuna değindi.

Sonrasında Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhan TURGUT konuşmasında, 

"Bu gün Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi 5’incı mezunlarını veriyor. Toplamda mezun sayımız 198’e ulaşmış oluyor. Sevgili öğrencilerimiz, Tıp Fakültesi eğitimi, deneyimlemiş olduğunuz gibi, uzun ve zorlu bir süreç ve hepiniz bu zorlu sürecin sonuna gelmiş ve ülkemizin sağlık ordusuna katılmaya hazır hekimler olarak bu gün karşımızdasınız.  Sizi tekrar bu takdire şayan başarınızdan dolayı kutlamak istiyorum.

Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve idaresi olarak siz öğrencilerimizle beraber tıp eğitimini daha iyiye götürme gayreti içindeyiz. Son bir yıldır bu amaçla tıp eğitim programının akreditasyon süreci içine girdik. Eğitim programımızı öğreten temelliden öğrenen/öğrenci temelli, yatay ve dikey entegrasyonların sağlandığı, derslerin belirlenen hedeflere göre verildiği çağdaş bir hale getirdik. Derslerimizi, sadece klasik dershane dersleri şeklinde değil olgu temelli eğitim, probleme dayalı eğitim gibi çeşitli interaktif eğitim modellerini kapsayacak şekilde düzenledik. Sağlık otoritesinin istediği gibi eğitim programımızı, çekirdek eğitim programını içerecek şekilde düzenledik. Çekirdek eğitim programı ülkemizde hizmet verecek bir hekimden istenen bilgi, beceri ve tutumları tanımlamaktadır. Namık kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak biz vizyon ve misyonumuza uygun olarak, çekirdek eğitim programının ötesinde uluslararası düzeyde, hekimlik sanatı dışında, tıptaki bilimsel çalışmaları takip edebilen bilimsel araştırma yapabilen bilim insanları yetiştirmeyi amaçlıyoruz, bunun gayretindeyiz ve size de bu noktada tıp eğitiminin ömür boyu süren bir süreç olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Sevgili öğrencilerimiz, kurumlar kendilerine sahip çıkıldıkça güçlenirler ve ayakta kalırlar, siz bu günden itibaren Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş olmakla iplerinizi koparmış olmuyorsunuz. Bir  aidiyet duygusu ile Tıp Fakültenize bağlılığınızı sürdüreceksiniz, hocalarınızla bağlantınızı koparmayacaksınız, fakültenize destek olacaksınız, fakülteniz size destek olacak. Bu bağlantının daha sağlıklı ve takip edilebilir olması için web bazlı bir mezun takip sistemi geliştirdik ve bunu daha kullanılır ve faydalı hale getireceğiz.  Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olmakla gurur duymanızı istiyorum.

Bu noktada, bugün hekimliği adım adan öğrencilerimizin yetişmelerinde kuşkusuz en büyük paya sahip öğrencilerimiz anne babalarına ve diğer yakınlarına şükranlarımız sunmak istiyorum ve kendilerini Tıp Fakültemiz öğretim üyeleri adına tebrik etmek istiyorum.

dedikten sonra yeni mezunların ailelerine hitaben, yetiştirdikleri başarılı çocuklarını hekim olmak için kendilerine emanet ettikleri için teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK ise konuşmasında “Elbette her meslek kutsaldır, her meslek saygıyı sonuna kadar hak eder, ama tüm bu meslekler içinde hekimlerimizin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi vardır.  Hekimlerimiz doğrudan insan hayatına, doğrudan insan canına dokunan, şifaya aracılık eden insanlardır. Bunun için hekimlik mesleğinin bizim medeniyetimizde ve kültürümüzde farklı bir konumu vardır.” sözlerine değinerek hekimlik mesleğinin önemine değindi.

Açılış konuşmalarının ardından dördüncü dönem fakülte birincisinin adı mezuniyet kütüğüne çakıldı. Program dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile devam etti. Acil Tıp Uzmanları Derneği tarafından 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Yılın En Başarılı İntörn Doktoru ödülünün takdiminden sonra ise diploma törenine geçilerek yeni mezunlara Tıp Fakültesi akademisyenleri tarafından tek tek diplomaları takdim edildi.

Tören, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhan TURGUT önderliğinde genç doktorların Hipokrat yeminini etmeleri ve keplerini havaya fırlatmalarıyla son buldu.

    Tüm  Resimlere Ulaşmak İçin Tıklayınız !